ژل لب در واقع یک نوع ژل از نظر شیمیایی است که شامل یک پلیمر بر پایه هیالورونیک اسید (برای ژل لب با هیالورونیک اسید) یا پلی لاکتیک اسید (برای ژل لب با پلی ل لاکتیک اسید) است.

برای ساخت ژل لب با هیالورونیک اسید، هیالورونیک اسید از دام های دامی یا به صورت سنتز شده شیمیایی به دست می آید. سپس، هیالورونیک اسید با کراس لینکرهای مختلف ترکیب می شود تا یک ساختار سه بعدی شبکه ای ایجاد شود. این ساختار، ظاهر ژلی را برای محصول فراهم می کند. سپس به این ژل، عوامل فعال کننده و مواد پایدار کننده اضافه می شود تا محصول نهایی به دست آید.
یکی از بهترین کلینیک های تزریق ژل لب در تهران کلینیک دکتر زمانی است که میتوانید برای خدمات تزریق ژل لب و مراقبت به این کلینیک مراجعه کنید.

در مورد ژل لب با پلی لاکتیک اسید، این نوع ژل با سنتز پلیمر پلی لاکتیک اسید ساخته می شود. این پلیمر به صورت یک رزین بی رنگ و بی بو با قابلیت حل در آب تولید می شود و به عنوان یک ماده پرکاربرد در پزشکی و زیبایی شناخته شده است. پس از تولید پلیمر، مقدار کمی از آن به عنوان ژل لب در یک ماده حل کننده محلول می شود و برای تزریق به لب ها آماده می شود.

لازم به ذکر است که روش های ساخت ژل لب ممکن است بر اساس نوع محصول و تولید کننده متفاوت باشد.

 ژل لب از کی وجود دارد؟

اولین ژل لب به نام Restylane در سال ۱۹۹۶ توسط شرکت سوئدی Q-Med تولید شد. Restylane شامل هیالورونیک اسید بود و به عنوان یک ماده اولیه برای تزریق در محصولات زیبایی استفاده شد.

از آن زمان به بعد، بسیاری از شرکت‌ها محصولات مشابهی را با هیالورونیک اسید و یا مواد دیگر ساخته‌اند که برای تزریق در لب‌ها و ناحیه صورت استفاده می‌شوند. این محصولات شامل Juvederm، Restylane، Belotero، Teosyal، و Sculptra هستند.

در طی سالیان گذشته، ژل لب به عنوان یکی از محصولات محبوب در صنعت زیبایی شناخته شده است و امروزه محصولات مختلفی با انواع مواد و روش‌های تولید در بازار وجود دارند.
کلینیک دکتر زمانی در تهران دارای خدماتی مانند تزریق ژل لب, تزریق فیلر صورت, هایفوتراپی و چندین خدمات زیبایی دیگر است که این امر باعثت شده که کلینیک دکتر زمانی به بهترین کلینیک زیبایی تهران یا شاید هم ایران تبدیل شود.

 فیلر صورت چیست؟

فیلر صورت یا همان فیلر زیبایی، یک ماده پرکننده است که برای بهبود شکل صورت و کمک به کاهش چین و چروک، افزایش حجم و ترمیم حجم ناحیه‌هایی مانند لب‌ها، گونه‌ها و زاویه چانه استفاده می‌شود.

اکثر فیلرها شامل موادی مانند هیالورونیک اسید، کلاژن، پلی لاکتیک اسید، هیدروکسی آپاتیت کلسیم، پلی کاپرولاکتون و آرتیکول دراکست است. این مواد به صورت تزریقی در ناحیه مورد نظر قرار می‌گیرند و به شکل فیلر به ناحیه حجم می‌دهند.

تزریق فیلر صورت می‌تواند به دلیل داشتن تاثیر سریع و نتایج بلند مدت، به عنوان یک روش مؤثر برای بهبود ظاهر صورت در صنعت زیبایی مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، همانند هر روش دیگری، فیلر صورت هم دارای مزایا و معایب خاص خود است و قبل از استفاده از آن باید به دقت از تمام جنبه‌های آن آگاه شد.
یکی از بهترین کلینیک های تهران و بهترین دکتر تزریق فیلر در تهران که میتوانید برای خدمات زریق ژل لب و تزریق فیلر صورت به آن مراجعه کنید. کلینیک دکتر زمانی است . خدمات هایی که  کلینیک دکتر زمانی در زمینه هایی مانند تزریق ژل لب, تزریق فیلر صورت و هایفو تراپی ارائه میدهد عبارتند:مشاوره,مراقبت , تزریق و چندین خدمات متنوع نیز ارائه میدهند.

از چه موادی برای تولید فیلر صورت استفاده میشود؟

مواد مختلفی برای تولید فیلر صورت استفاده می‌شوند که بسته به نوع ماده، فیلرها به چندین دسته تقسیم می‌شوند. برخی از معروف‌ترین انواع فیلر صورت عبارتند از:

فیلرهای هیالورونیک اسید: این فیلرها شامل ماده‌ای به نام هیالورونیک اسید هستند که در بدن به طور طبیعی وجود دارد. این فیلرها به عنوان یکی از محبوب‌ترین فیلرهای صورت شناخته می‌شوند و برای حجم‌دهی لب‌ها و ناحیه‌های دیگر صورت استفاده می‌شوند.

فیلرهای کلاژن: این فیلرها شامل کلاژن است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد. این فیلرها برای کمک به افزایش حجم و کاهش چین و چروک صورت استفاده می‌شوند.

فیلرهای هیدروکسی آپاتیت کلسیم: این فیلرها شامل ماده‌ای به نام هیدروکسی آپاتیت کلسیم هستند که در بدن وجود دارد. این فیلرها برای ترمیم حجم ناحیه‌هایی مانند گونه‌ها، زاویه چانه و بیضی صورت استفاده می‌شوند.

فیلرهای پلی لاکتیک اسید: این فیلرها شامل ماده‌ای به نام پلی لاکتیک اسید هستند که در بدن تجزیه می‌شود. این فیلرها برای بهبود حجم و کاهش چین و چروک صورت به کار می‌روند.

به علاوه، فیلرهایی نیز وجود دارند که موادی مانند پلی کاپرولاکتون و آرتیکول دراکست را شامل می‌شوند.

در آخر کلینیک پیشنهادی ما به شما برای تزریق ژل لب و تزریق فیلر صورت کلینیک دکتر زمانی است که دارای خدمات بسیار متنوع در هر حوزه زیبایی است که این امر باعث شده به یکی از بهترین کلینیک های تهران تبدیل شود.