انواع کاربردهای توری حصاری

توری حصاری یا فنس توری یکی از ابزارهای حفاظتی و امنیتی می‌باشد که جهت محافظت کردن در شرایط بحرانی می‌توان از آن استفاده کرد. همچنین می‌توان به‌عنوان یک وسیله برای مرزبندی از آن استفاده کرد. از توری‌های حصاری در مواقع بسیار وسیعی استفاده می‌شود. قیمت این توری‌ها در مقابل توری‌ مش بسیار مقرون‌ به‌ صرفه می‌باشد. توری حصاری در مقایسه با توری پرسی دوام بسیار بالایی دارد و می‌تواند عمر بسیار مفید داشته باشد.

توری حصاری

 کاربردهای توری حصاری:

فعالیت و کاربردهای توری حصاری را نمی‌توان به یک محوطه یا محدوده خاصی دانست امروزه به‌ صورت وسیع از توری های حصاری در محیط‌های مختلف استفاده می‌کنند که به‌ صورت مختصر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده در مراکز تفریحی و ورزشی:

پارک‌ها و مراکز ورزشی جزء مکان‌های بسیار مهمی هستند که حتماً در آن‌ها باید ایمنی و حفاظت انجام گیرد تا از جان افراد تماشاگر و همچنین بازی‌کنان محافظت گردد. استفاده کردن از تورهای حصاری در این محوطه‌ها باعث می‌شود که بتوان یک مرزبندی بین بازی‌کنان و همچنین تماشاگران ایجاد کرد. همچنین از برخورد توپ با تماشاگران و یا از برخورد هرگونه عوامل دیگر مثل پرتاپ سنگ با ورزشکاران جلوگیری کرد. از این‌رو می‌تواند یک وسیله حفاظتی در محوطه ورزشی تلقی ‌شود.

 • استفاده در قفس پرندگان یا حیوانات:

در صورتی‌که به دنبال یک کسب‌ و کاری بود که در آن پرندگان یا حیوانات حضور دارند مثلا یک مراغداری در اولین وحله باید کارهای حفاظتی آن را انجام دهید تا از ورود هرگونه حیوانات به داخل مرغداری که باعث شود به پرندگانی که در آن محل نگه‌داری می‌شود آسیب برسد جلوگیری کرد. همچنین از ورود افراد غیر مجاز که باعث شود به پرندگان آسیب برسد و یا هر باعث خراشیدگی در پرندگان ایجادشود هم جلوگیری کرد. البته در صورتی‌که هدف از توری حصاری در پرندگان محدود کردن حرکات پرندگان باشد استفاده از سایر تورها مثل تور پرسی نمی‌تواند پاسخ‌دهی مناسبی داشته باشد به همین دلیل بهتر است از توری حصاری استفاده کرد. اما اگر به‌ صورت حرفه‌ای قرار است که در مرغداری مشغول فعالیت شد بهتر است که از توری حصاری جوشی استفاده کرد تا از ورود شکارچیان به آن منطقه جلوگیری کرد .

 • جهت جلوگیری از ورود حیوانات:

از توری های حصاری می‌توان در محوطه ساختمان‌ها و آپارتمان‌ها استفاده کرد تا از ورود حیوانات و پرندگان به داخل محوطه ساختمان برای بالا بردن ایمنی استفاده کرد تا این حیوانات را از محوطه و خانه دور نگه داشت.

 • جهت مرزبندی:

با توجه به این‌که توری های حصاری مقاومت بسیار بالایی در مقابل زنگ زدگی و خوردگی دارد و همچنین نصب کردن آن در مقایسه با سایر تورها مانند توری مش بسیار آسان است به‌ همین دلیل از این تورها برای‌ این‌که بتوان بین دو محدوده مرزبندی ایجاد کرد استفاده می‌شود.

 • استفاده در ساخت‌ و ساز:

از این مدل تورها می‌توان در مکان‌هایی که در آن‌جا ساخت‌ و ساز انجام می‌شود برای محافظت کردن بهره برد. مثلا از سقوط هرگونه مصالح ساختمانی برای حفظ جان کارگران و افراد در حال عبور می‌توان استفاده کرد.

عمومی‌ترین استفاده توری های حصاری:

 1. استفاده در زمین‌های کشاورزی
 2. استفاده از این تورها در مناطق صنعتی و نظامی
 3. استفاده از این توری برای غیر قابل دسترسی کردن یک منطقه از ورود افراد دیگر
 4. برقراری امنیت در مناطق مسکونی
 5. جدا کردن زمین‌های ورزشی
 6. جلوگیری کردن از عدم ورود افراد به محل‌های خطرناک
 7. جلوگیری کردن از ورود افراد متفرقه به مناطق خاص.

جمع ‌بندی:

درحالت کلی از توری‌ها برای محافظت کردن و  مرزبندی کردن استفاده می‌شود. سایر توری‌ها هم کاربردهای مشابهی با توی حصاری دارد مثلا توری مش می‌تواند همانند توری حصاری باشد و از آن برای محافظت کردن و یا حصارکشی استفاده کرد. البته از لحاظ قیمت می‌توان گفت قیمت آن در مقابل توری پرسی بسیار مناسب است و از لحاظ کارایی بسیار پرکاربردتر از توری پرسی می‌باشد.