آیا پیکرتراشی بدن بدون جراحی بی خطر است؟ آیا نتایج دائمی هستند؟

اینها درمان های کم تهاجمی هستند و عوارض جانبی خفیف هستند. برخی از درمان‌ها نیز بدون توقف هستند. با این حال، زمانی که با پزشک خود در مورد اینکه کدام درمان برای شما بهترین است صحبت می کنید، ایده خوبی است که تاریخچه سلامت خود را مرور کنید.

الودکتر، متخصص پوست ، به سوالات رایج در مورد این راه حل های شکل دهنده بدن با حداقل تهاجم پاسخ می دهد.

همه انواع دستگاه های کانتورینگ بدن برای کسانی که شاخص توده بدنی طبیعی دارند (بین 18.5 تا 24.9) بهترین کار را دارند. آنها سلول های چربی را برای همیشه از بین می برند.

مقایسه پیکرتراشی بدن بدون جراحی با لیپوساکشن چگونه است؟
بستگی به این دارد که می خواهید روی کدام منطقه تمرکز کنید. انجمن جراحان پلاستیک لیپوساکشن را برای کسانی که می خواهند چربی اضافی ناحیه بزرگتری از بدن را درمان کنند، توصیه می کند. درمان‌های غیرجراحی تغییر چشمگیری کمتری به شما می‌دهند و میزان چربی‌هایی را که می‌توانید فشار دهید، به نام چربی پوستی از بین می‌برند.

بهترین دکتر پیکر تراشی در تهران می‌گوید: «تکنیک‌های غیرجراحی همان نتایجی را که شما از یک روش جراحی ارائه می‌کنید، ارائه نمی‌دهند. لیپوساکشن در مقایسه با این روش‌های غیرتهاجمی پیکرتراشی بدن، حدود 10 برابر مقدار چربی را از بین می‌برد.

پیکرتراشی بدن بدون جراحی چگونه کار می کند؟
این روش‌ها اساساً به یک شکل عمل می‌کنند: آنها چربی را هدف قرار داده و از بین می‌برند، که سیستم لنفاوی بدن شما به مرور زمان، معمولاً ظرف چند ماه، آن‌ها را فیلتر می‌کند.

در اینجا جزئیات مربوط به هر تکنیک آورده شده است:

درمان سرماخوردگی اینها از دمای کافی سرد استفاده می کنند تا سلول های چربی را از بین ببرند اما به پوست شما آسیب نرسانند. دستگاهی بخش‌هایی از پوست را با مکش به داخل می‌کشد، سپس آن را خنک می‌کند تا چربی زیر آن برای مدت زمان مشخصی از بین برود. شما می توانید از این روش در بسیاری از قسمت های بدن از جمله چانه، بازوها، شکم، دسته های عشق و ران استفاده کنید. برای اکثر بیماران بی خطر است. با این حال، کسانی که بیماری عروقی دارند که آنها را به دمای سرد بسیار حساس می کند ، به عنوان مثال، سندرم رینود ، نباید از این درمان استفاده کنند.
عملیات حرارتی . این لیزر دارای تاییدیه FDA برای کاهش چربی است. این دستگاه از انرژی لیزر برای آسیب رساندن به ساختار سلول های چربی استفاده می کند و سپس بدن سلول های مرده را از بین می برد. این دستگاه از یک اپلیکاتور تخت استفاده می کند، بنابراین روی نواحی بدن که دارای انحنا هستند به خوبی کار نمی کند. درمان های حرارتی برای معده و ران ها بهترین کار را دارد.
انرژی اولتراسوند . این نوع درمان از انرژی اولتراسوند برای تجزیه چربی استفاده می کند. این نوع از چهار نوع فشرده زمان بیشتری دارد و تقریباً یک ساعت در هر جلسه درمانی طول می کشد. به جای اینکه شما را به دستگاه متصل کند، یک تکنسین دستگاه را به صورت دستی جابجا می کند. از یک ارتعاش مکانیکی برای تجزیه و از بین بردن چربی استفاده می کند. این روی شکم کار می کند و برای سایر نواحی مناسب نیست و هیچ ناراحتی ندارد.
انرژی فرکانس رادیویی . دستگاه های فرکانس رادیویی انرژی را برای ایجاد گرما و از بین بردن سلول های چربی ارائه می کنند. آنها آب را در سلول ها هدف قرار می دهند، بنابراین مهم است که بدن خود را از قبل به خوبی هیدراته کنید زیرا در صورت کم آبی، درمان به آن اندازه موثر نیست. ممکن است در طول این روش احساس گرما کنید. این درمان هیچ وقفه ای ندارد.
بعد از این درمان ها چه انتظاری می توان داشت؟
تمام درمان ها باعث از بین رفتن چربی در نواحی سرسخت می شود. در اینجا چند واقعیت کلی دیگر وجود دارد:

آنها نیازی به بیهوشی یا توقف ندارند.

آنها از 25 دقیقه تا یک ساعت در مطب دکتر طول می کشند.
بسته به اینکه کدام درمانی را انتخاب می کنید و کدام ناحیه را درمان می کنید، می توانید به طور کلی دو تا چهار جلسه برنامه ریزی کنید.
حدود 12 تا 16 هفته طول می کشد تا بدن چربی را پردازش و دفع کند. در آن زمان است که شما اثر کامل هر درمان را خواهید دید.
هر گونه درد ناشی از این درمان ها به طور کلی حداقل است.
پس از آن، ممکن است برای چند روز کمی قرمزی، تورم، کبودی و حساسیت در ناحیه درمان را تجربه کنید.
چگونه یک ارائه دهنده خوب پیدا می کنید؟
بسیار مهم است که تکالیف خود را انجام دهید و یک ارائه دهنده را با دقت انتخاب کنید زیرا یک پزشک در الو پزشک آموزش دیده بهترین گزینه برای نتایج خوب است. فقط به این دلیل که خریدهای آنلاین عالی پیدا می کنید به این معنی نیست که نتایج درجه یک خواهید داشت. حتما به کارهای قبلی پزشک نگاه کنید و همیشه سوال بپرسید.