مس هزاران سال است که بازیافت می‌شود -- انجمن توسعه مس پیشنهاد می‌کند مسی که در یک پنی در جیب شما استفاده می‌شود می‌تواند از منبعی به قدمت فراعنه مصر باستان باشد. در ایالات متحده، همان مقدار مسی که از سنگ معدن تازه استخراج شده به دست می آید، بازیافت می شود. ضایعات مس خطرات محیط زیست از جمله انتشار دی اکسید کربن ناشی از استخراج و آسیب رساندن به زیستگاه های اطراف معادن را کاهش می دهد.

زباله و انرژی معدن


استخراج مس باعث تولید گرد و غبار و گازهای زائد مانند دی اکسید گوگرد می شود که به آلودگی هوا کمک می کند. در حالی که معدنچیان با به دام انداختن گاز دی اکسید گوگرد و استفاده از آن برای تولید اسید سولفوریک، این آلودگی را به حداقل می رسانند، فرآیند بازیافت مس به ندرت به انتشار گازهایی که می تواند محیط زیست را آلوده کند، کمک می کند. علاوه بر این، استخراج مس از سنگ معدن به انرژی بیشتری نسبت به بازیافت مس نیاز دارد که تنها حدود 10 درصد از انرژی لازم برای استخراج را مصرف می کند.

انتشار گاز


از آنجایی که ضایعات مس به انرژی کمتری نسبت به استخراج مس از سنگ معدن نیاز دارد، انتشار گازهای کمتری در جو وجود دارد و بازیافت اجازه می دهد تا منابع ارزشمندی مانند زغال سنگ و نفت حفظ شود. آلیاژهای مس ممکن است در هنگام ذوب بخار آزاد کنند. به عنوان مثال، بریلیم گاهی اوقات در آلیاژهای مس استفاده می شود. در حالی که بریلیم در حالت جامد خطرناک نیست، حالت گازی آن یک خطر شناخته شده برای سلامتی است. تجهیزات استخراج دود می توانند میزان گازهای خطرناک وارد شده به جو را کاهش دهند.

حفاظت از مس


تنها حدود 12 درصد از منابع شناخته شده مس استخراج شده اند، اما از آنجایی که مس یک منبع تجدید ناپذیر است، بازیافت به حفظ کمک می کند. مس 100 درصد قابل بازیافت است و مس ضایعاتی تا 90 درصد هزینه مس اصلی را حفظ می کند. استخراج مس جدید می تواند به زمین های اطراف معدن آسیب برساند. از آنجایی که بازیافت مس نیاز به استخراج مس جدید را کاهش می دهد، تأثیر آن بر محیط زیست را کاهش می دهد.

نگرانی های دفن ضایعات


بدون بازیافت، ضایعات مس با ارزش به محل های دفن زباله ختم می شود که برای نگهداری زباله های بیشتری پر می شوند. تقاضا برای فضا در محل های دفن زباله زیاد است و هزینه تخلیه زباله را بسیار گران می کند. علاوه بر این، فلزات مدفون مانند مس می توانند به آسیب های زیست محیطی از جمله آلودگی منابع آب زیرزمینی کمک کنند. بازیافت مس مانع از آن می شود که در محل های دفن زباله قرار نگیرد و باعث آسیب زیست محیطی شود.