در حالی که در سال 2016 به همان اندازه چشمگیر Octo Finissimo Minute Repeater عرضه شد، می‌خواهم روی اتفاقی  خرید ساعت که یک سال بعد و زمانی که Bulgari Octo Finissimo Automatic را معرفی کرد، تمرکز کنم . این ساعتی است که با ایجاد یک پیچ و تاب معاصر به رم اصلی جرالد جنتا، دوباره بسیار نازک شد.طرح. بولگاری توانست بدون افزایش ارتفاع یک میکرو روتور به کالیبر BVL 128 اضافه کند. یکی از درخشان ترین کارهایی که آنها انجام دادند، ساخت ساعت از تیتانیوم بود. ناگهان حس سبکی منحصر به فردی وجود داشت که بر نازکی ساعت تاکید می کرد. بولگاری حتی تلاش کرد تا یک دستبند همسان با ساعت بسازد. نازک و انعطاف پذیر، شکل مچ را کاملاً دنبال می کند و آن را به یکی از راحت ترین ساعت های موجود تبدیل می کند.

Octo Finissimo Automatic با انتخاب این مواد، با طرح رنگ تک رنگ که دارای طعم غیرقابل انکاری ایتالیایی است، به یک ساعت اسپرت زیبا تبدیل شد. این مکان زیستگاه طبیعی ساعت‌های بسیار نازک نیست، که قبلاً از فلزات گرانبها با ظاهر و احساس کلاسیک ساخته می‌شدند، اما بولگاری آن را برای خود ساخت. من همیشه مراقب استفاده از عبارت نماد در رابطه با ساعت هستم. به نظر من خیلی شل و خیلی زیاد و خیلی زود استفاده میشه ولی در مورد Octo Finissimo Automatic احساس میکنم بیشتر از حد مناسبه. شاید باریک‌ترین عضو این مجموعه نباشد، اما در نگاه گذشته، این ساعتی است که به طور قطع چهره جدیدی به ساعت‌های فوق باریک داد و به یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین ساعت‌های این نوع تبدیل شد.


در اوایل سال جاری، Citizen با معرفی یکی از اولین محصولات جدید خود در سال، Citizen x Nissan Z / Fairlady Z در بازارهای بین المللی  خرید ساعت اصلی خبرساز شد . همانطور که از نامش مشخص است، این ساعت یک قطعه همکاری است که با خودروساز ژاپنی نیسان طراحی شده است و زیبایی شناسی آن نشانه های مستقیم خود را از خودروی اسپورت نمادین، نیسان Z، با نام مستعار Fairlady Z، که در بازار ژاپن شناخته می شود، گرفته است.
این ساعت که از دو رنگ شامل گزینه‌های زرد و آبی تشکیل شده است، اولین همکاری بین ساعت‌ساز تاریخی ژاپنی و نیسان را نشان می‌دهد، با طراحی آن ادغام اسپرت الهام‌گرفته از خودکار Z با فناوری پیشرو Citizen در تلاش برای تجلیل از هر دو. "ارزش های مشترک برندها و روحیه پیش بردن مرزهای نوآوری". در این راستا، آمادگی سیتیزن برای رویارویی با چالش‌های جدید، تعهدش برای به حداکثر رساندن فناوری، و تمرکز لیزری آن بر شمارش هر ثانیه، مستقیماً تاریخ Z در غلبه بر چالش‌ها، پیشرفت فناوری‌های خودروهای اسپرت و تعهد آن به هرگز را تکمیل می‌کند. به خطر انداختن کیفیت